Účinné látky
Med
Revamil krytí na akutní a chronické rány se sterilním medem je určen pro ošetřování chronických a infikovaných ran. Rychlé zhojení rány je dosaženo kombinací vlhkého prostředí rány, antibakteriálních vlastností a protizánětlivých účinků krytí. Mimoto podporuje regeneraci tkání, uklidňuje poranění.
Revamil krytí se přikládá na ránu jedenkrát za dva dny.
Akutní rány - odřenina, opařenina, popálenina nebo jakákoliv chronická rána - vřed, dekubitus, dia noha, rozpadlá pooperační rána, atd. zbytkové infekce při závěrečných fázích hojení.
Nepoužívat pokud je pacient alergický nebo senzitivní na med.
Mohou se objevit mírné bodavé pocity v rány.
Revamil má silné protizánětlivé účinky. Svojí přítomností v ráně vyhlazuje reaktivní volné kyslíkové radikály, čím se chronická rána velmi rychle zklidňuje a díky produkci cytokinů aktivuje mikrofágy, které vedou chronickou ránu z nehybné fáze opět do procesu hojení.
Při použití Revamil nebyly prokázány žádné alergické reakce. Byla provedena analýza na toxicitu, přecitlivělost a podráždění. Z analýzy vyplynulo, že Revamil je plně snášen.
Díky svým unikátním vlastnostem a kontrolovanému způsobu výroby je Revamil vhodný pro nejrůznější typy ran:
Revamil je jediný přípravek s medem, který má enzymovou aktivitu 50 hodin, což jej činí unikátním.
Enzym glukooxidáza se do medu dodává prostřednictvím včel, při jejich zpracovávání nasbíraného nektaru, a společně s dalšími faktory zajišťuje jeho antibakteriální vlastnosti. Při kontaktu s ránou se Revamil rozředí s vlhkostí v ráně a tim se aktivuje enzym glukooxidáza, který je odpovědný za průběžnou tvotbu velmi nepatrného množství (0,003 %) H202, které je ale dostatečné k likvidaci patogenních bakterii.
V některých zdravotnických zařízeních se ještě stále H202 používá v koncentraci 3 %, která je velmi vysoká a tím i škodlivá při ošetření chronické rány. Toto nebezpečí nehrozí při použití hydrofilního gelu Revamil.
První zmínky o léčbě medem pocházejí ze starodávného Egypta z r 1650 př. n. I. (papyrus Edwina Smíthe), kdy byl med používán k ošetřování ran. Již v té době byly známy jeho antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a používal se jako desinfekce při kožních ulceracích, infekčních ranách. Jako léčebný prostředek se medové přípravky používaly i ve starém Řecku a Římě a jejich používání přetrvávalo až do období renesance. V roce 1963 byl objeven glukooxidační systém jako důležitý faktor v boji proti infekci v ráně. Díky nejmodernějším metodám výzkumu máme stále větší přehled o faktorech, které hrají podstatnou roli při hojivém působení medu v ráně. Ve spolupráci s universitou města Wageningen (Holandsko) byl vytvořen čistý sterilní med Revamil, který je optimalizovaný pro lékařské použití při hojení ran, jako součást moderní vlhké terapie. Revamil má reprodukovatelně velké množství vlastností, které jsou funkční pro ošetřování rány. Med pro použití v přípravcích Revamil je vyráběn speciální metodou v přísně kontrolovaných podmínkách. Gel se dokonale vstřebává do rány a dostává se tak i k povrchům v hlubších vrstvách rány.
Složení
Přípravek Revamil se z velké části skládá z cukrů, malého množství vody, organických sloučenin a enzymů.