Užití
Základní vybavení lékárničky pro poskytnutí první pomoci do příjezdu lékaře. Obsahuje obvazový materiál, kompresy z gázy, cívkovou náplast, náplast s polštářkem, obinadlo, obvazy, mastný tyl. trojcípý Šátek, pryžové škrtící obinadlo, resuscitační roušku, gumové rukavice, pinzetu, nůžky, lékařský teploměr, izotermickou folii.
Náplast. Na určitá zranění se hodí spíše polštářková. ale někdy si vystačíme is klasickou bez polštářku.
Obvaz - obvaz hotový Č 2 Kontrolujte, zda nemá prošlou lhůtu použitelnosti, pokud ano. není to už sterilní obvaz ale pouze klasický obvaz.
Mastný tyl, impregnováno hydrofobnim masťovým základem Nelepí se k ráně, k naložení na ránu.
Škrtidlo - pro poraněni cév apod.
Nůžky se na ustřižení obvazu, kusu oblečení je-li to nutné, abychom se dostali k ráně, nebo potřebujeme-li zastavit krvácení, či udělat šátek na podpěru poraněné ruky. Pinzetu užijeme určitě na taháni klíšťat, či nečistot z rány.
Sterilní rukavice - v případě pomoci neznámému Člověku s krvácejícím poraněním je dobré je použít, abyste se chránili před případnými krvi přenosnými chorobami. Trojcípý Šátek- k fixaci poraněné ruky.
Resuscitační rouška- doporučuje seje používat pro umělé dýchání zvláště u cizích osob.
Spínací špendlík - pro různé přichycení obvazů, apod.
Ostatní léky doporučujeme vybrat po poradě s lékařem nebo lékárníkem.
Fakta
Jedna z podstatných věcí, na kterou bychom neměli zapomínat při balení věcí na výlet, je lékárnička. Abyste ocenili tuto zátěž, kterou možná ani nepoužijete, stačí se jednou dostat do situace, kdy jí mít nebudete a budete jí potřebovat. Vybavení z lékárničky budete nejčastěji používat na drobná poranění (oděrky, říznutí, puchýře apod.). Pokud jdete ve větší skupině, je dobré, aby každý měl svoji malou lékárničku s nejdůležitějším materiálem a jeden člověk ze skupiny, nejlépe ten dobře ovládající první pomoc, nesl velkou lékárničku s materiálem, který není zas tak často potřeba.