Užití
Systém Flexi-Seal pro ošetření fekální inkontinence - balení sběrných sáčků. Měkký silikonový katetr se zavede do rekta, aby se zachytila stolice a chránila setak pokožka pacienta a udržela se čistota lůžka. Na jednom konci katetru je upevněn nízkotlaký retenční balónek a na druhý konec se připevňuje sběrný sáček. K silikonovému katetru jsou připojeny dvě hadičky. Jedna hadička nesoucí označení 45 ml se používá k naplněni retenčního balónku po zavedení prostředku do rekta pacienta. Druhá hadička s označením IRRIG se používá v případě potřeby pro výplach katetru.
Dávkování
Prostředek je možno obměňovat podle potřeby při normálním ošetření pacienta. Tento prostředek není určen pro dlouhodobé použití, které přesahuje délku 29 po sobě následujících dnů. Nepoužívejte, pokud je obal prostředku poškozen.
Kontraindikace
1. Tento produkt není určen k používání:
- delšímu než po 29 po sobě jdoucích dnů
- u pediatrických pacientů (tj. pacientů mladších 18 let).
2.Systém Flexi-Seal pro ošetření fekální inkontinence by se neměl používat ujedinců, kteří;
- jsou citliví na některou ze složek soupravy nebo u nichž byla pozorována alergická reakce na některou z nich
- prodělali operaci dolní Části tlustého střeva nebo rekta v posledním roce mají jakékoli poranění rekta nebo řitního otvoru
- mají výraznou rektální strikturu nebo stenózu (distálni část rekta není schopna pojmout naplněný retenční balónek)
- je u nich suspektní nebo potvrzené poškození rektální sliznice, tj. mají závažnou proktitidu, ischemickou proktitidu nebo ulcerativní sliznici
- mají potvrzený rektální či anální tumor mají závažné hemeroidy
- mají rektum ucpané stolici.
Vedlejší příznaky
Bezpečnostní opatření a pozorování
1. S velikou opatrností se musí postupovat u pacientů se zánětlívým onemocněním střev. Lékař by měl pečlivě zjistit místo a rozsah zánětlivého procesu v tlustém střevě a v rektu a na základě tohoto zjištěni uvážit použití systému Flexi-Seal u pacientů stakovým postižením.
2. Lze očekávat, že okolo zavedeného katetru se objeví nějaká vlhkost či dojde k nepatrnému podtékání.V zájmu zajištění dobré péče o pokožku je nutnév takovém případě stanovit správný postup ochrany pokožky. V těchto případech je nutné přinejmenším zajistit, aby kůže byla udržována v čistotě a zůstala suchá. Vhodné je použití nějakého materiálu absorbujícího vlhkost. Pacienti svelmí slabým svěračem nejsou schopni udržet prostředekv rektua dochází u nich ke zvýšenému úniku stolice.
3.Tuhá nebo měkká formovaná stolice nemůže katetrem projít a ucpává jej. Použití systému Flexi-Seal není indikováno pro případy inkontinence tuhé nebo měkké formované stolice.
4.Jestliže dojde k ucpání katetru pevnými částicemi, lze jej propláchnout vodou. Jestliže dojde k ucpání katetru tuhou stolicí, jeho použití by se mělo ukončit.
5.Pokud je systém zaveden do rekta, nesmí se tam zavádět cokoli jiného, aby nedošlo k poranění rekta (např. teploměr, čípky a pod.). Je-li potřeba zavést do rekta něco jiného, musí se katetr nejprve z rekta vyjmout.
6.Jestliže se objeví něco z níže uvedeného, ihned uvědomte lékaře:
Přetrvávající bolest
Krvácení z rekta (Abdominálni distenze)
7.Jakmile se u pacienta začne upravovat ovládáni stolice, frekvence a konsistence stolice se vrací k normálu, má se přestat používat systém Flexi-Seal
8.Jako u každého jiného systému zavedeného do rekta, i u tohoto se mohou objevit tyto nežádoucí příhody:
- Podtékání stolice okolo zavedeného katetru
- Anální svěrač může ztratit tonus a tím dojde k dočasné dysfunkci svěrače
- Tlaková nekróza sliznice rekta
- Infekce
- Ucpání střeva
- Perforace střeva.
Fakta
Podle potřeby vyměňujte sběrné sáčky. Každý použitý sáček uzavřete uzávěrem a zlikvidujte podle místních předpisů platných pro likvidaci zdravotnického odpadu. Systém často kontrolujte, zda není katetr nikde překroucen nebo zalomen, zda na něj nepůsobí nějaké vnější tlaky nebo zda není ucpán pevnými částicemi stolice.