Chystáte se do porodnice? Co ještě s sebou? Přibalte si Bepanthen Care Mast. Víte proč?
Skvělé vlastnosti výrobku
Bepanthen Care Mast je šetrný přípravek pro přebalování každý den – napomáhá chránit namáhanou pokožku před vznikem opruzenin. Zároveň pečuje o namáhané prsní bradavky kojících žen.
Díky svému složení a regeneračním účinkům je vhodná i pro velmi citlivou pokožku, a to dokonce i u předčasně narozených dětí.
- Mast neobsahuje konzervační přísady, parfémy, dezinfekční látky ani barviva.
- Lze ji proto používat pravidelně, aniž by hrozilo riziko podráždění pokožky.
- Mast se lehce roztírá, je bez zápachu a pokožka ji velmi dobře snáší.
- Pomáhá zklidnit podrážděnou pokožku.
- Podporuje regeneraci suché a namáhané pokožky.
Účinná látka
Bepanthen Care Mast díky mastné konzistenci vytváří na pokožce dlouhodobě působící ochrannou vrstvu. Obsahuje kromě nealergizujícího masťového základu také 5% panthenol (provitamín B5). Tato účinná látka posiluje přirozené regenerační procesy pokožky. Toto ocení hlavně maminky, které pečují o pokožku zadečku svých malých dětí. Bepanthen Care Mast používejte vždy na čistou a suchou pokožku při každém přebalení.
Balení obsahuje 100 g.
Péče o dětský zadeček
Pokožka malého dítěte je velmi náchylná k podráždění, a to především v oblasti kožních záhybů, tzv. faldíků, kde se může snadno zapařit.
Ovšem největší pozornost musíme věnovat místům okolo zadečku, kde děťátko nosí převážnou část dne plenky. Moč a stolice v těchto místech dráždí jemnou dětskou pokožku a může vyvolat i zánět. Kůže při něm zčervená, nepřirozeně se leskne a přidává se bolestivý pocit pálení. Dítě je neklidné, často pláče, špatně spí, hůře přijímá potravu.
Plenkový zánět kůže - opruzeniny jsou pro miminko velmi stresující a trápí stejnou měrou holčičky i chlapečky.
- Postihují třetinu až polovinu malých dětí,
- vyskytují se převážně na zadečku a v jeho okolí,
- jsou bolestivé a nepříjemné,
- mohou změnit chování dítěte (může být plačtivé, neklidné, častěji se budí).
A jak dětskou pokožku ochránit?
Podle lékařů je péče o pokožku zadečku velmi důležitá. Riziko vzniku zarudnutí zadečku snížíme:
- pravidelným přebalováním,
- pečlivým omýváním zadečku a jeho okolí vodou,
- důkladným osušením dané oblasti,
- použitím ochranné masti při každém přebalení.
Péče o prsní bradavky
Víme, že blízkost a pocit bezpečí, které se vytvářejí mezi dítětem a jeho maminkou během kojení, jsou pro oba velmi důležité. Pro dítě je kojení navíc zdrojem výživy, a tím i dalšího zdraví – je například méně ohroženo alergiemi a obezitou a lépe chráněno před průjmy, infekcemi horních cest dýchacích či zánětem středouší. Ženě po porodu se zase mimo jiné rychleji vrací děloha do původní polohy a její postava snadněji získává své původní tvary. Málo se ovšem ví, že kojení má pozitivní vliv i na inteligenci dítěte.
Obecně přitom platí zásada, že kojení nesmí bolet a že většina problémů je způsobena nesprávnou technikou kojení. Ve chvíli, kdy pro maminku přestává být kojení potěšením a stává se bolestivou povinností, může účinně napomoci kosmetický přípravek Bepanthen Care Mast, který namáhané bradavky rychle regeneruje. Mast je vhodné na namáhané bradavky aplikovat po každém kojení. Její složení je pro matku i dítě tak šetrné, že jej není ani nutné omývat z bradavek před kojením.
Jak pečovat o bradavky
- Pravidelně ošetřujte bradavky Bepanthen Care mastí.
- Důležitá je i správná technika kojení.
- Po každém kojení ponechte na bradavce zaschnout pár kapek mléka.
- Nechte také bradavky co nejčastěji volně na vzduchu.
Správná technika kojení
Nejčastější chybou maminek je, že svému dítěti dávají prs do pusinky příliš mělce. Děťátko pak má problémy s přijímáním potřebného množství potravy a odírá bradavku, což vede k jejímu poškození. Kojenci se takto nesprávně přisávají také tehdy, když drží bradavku v ústech ve spánku a nebo když matka trpí zadržováním mléka a její dvorec je příliš napjatý. Základní poučku správného kojení by bylo možné shrnout do jedné věty: Přikládejte dítě k prsu, nikoli prs k dítěti.
Pokud už podrážděním bradavek trpíte, ale nechcete s kojením přestat, můžete vyzkoušet několik postupů, které vám uleví od bolesti. Zkuste například upravit polohu dítěte při kojení tak, aby ragáda byla v koutku úst. Vhodné je také měnit polohy, nabídnout dítěti jako první méně bolestivý prs a na konci kojení mu zasunout malíček za vnitřní koutek úst, protože se pak samo pustí. Můžete rovněž simulovat uvolnění mléka před kojením přiložením teplého obkladu.